Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nemoc a morče

Na nemoci nejsou morčata moc náchylná. Důležité ale je dodržovat jejich správnou životosprávu a taky péči o ně. Když už ale morčata onemocní, musíme co nejrychleji zajistit veterinární péči. Jen "obyčejná" rýma je může zabít. Proto nepodceňujte žádný z príznaků a raději hned při koupi morčátka navštivte veterináře, aby zkontroloval, zda je morčátko v pořádku. Další návštěva při nemoci nemusí být pro vás i pro morče už tak stresující.

Je všeobecně známé, že morčata nesnášejí průvan, mnoho změn a velice citlivě reagují na velkou změnu stravy. Taky mají extrémně citlivý trávící trakt. Například pokud vaše morče dostává přes zimu minimum zelené trávy, nedoporučuje se dát morčeti nárazově obrovskou kopu zeleně hned při první "úrodě". Morče by mohlo dostat průjem.

na článku se pracuje ...
Nemoc jménem ...


TOXÉMIE.....................................Autor: Deni (http://supermixer.blog.cz)Ráda bych zveřejňovala příspěvky o nemocech vašich morčátek, jejich průbězích a zkušenostech s nimi. Byla bych ráda, kdyby jste mi sem cokoliv napsali. Vaše zkušenost je poučení pro ostatní i pro mě.

Všem děkuji.


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

wow

(wow, 17. 3. 2013 23:03)

http://www.youtube.com/user/MrGnomica/videos?view=0

nemoc

(Ivuša, 16. 6. 2007 22:03)

Moje morče má uprostřed zad u páteře bouli je porostlá srstí všechno ale má 1 cm.Nwm co to je.Sim porattě

Re: nemoc

(Terka, 5. 1. 2013 18:21)

Moje morce ma neco podobnyho ale u zadecku ptala jsem se veterinarky a ta mi rekla ze je to bradavuce(je vetsi a mensi)kecva stoji nejspis 500kc ale pokud je morce stare nedelala bych to pro jeho dobro:)

Plíseň

(Lucka, 20. 6. 2008 16:17)

Ahoj mám doma morčátko rozetové a jak všichni asi víte,má na bocích takový krásný prsklinky...zrovna díky nim jsem poznala,že moje morčátko něco trápí,strašně se škrábal a kousal a nerostli mu chlupy a na tělě měl načervenalá holá místa bez srsti.Zajeli jsme na veterinu a řekli nám,že má naše morče plíseň a píchli mu injekci a dostala jsem domů roztok s lékem,který se ředil vodou a musela jsem ho jednou za 4dny vykoupat tím roztokem a teď už máme srst krásnou a nic nás nesvědí.Nebojte není to nakažlivé a zvířátka to mají už v srsti od narození,stačí jen nachloazení,velké horko nebo stres a hned se to projeví.

nemoc

(Ivuša, 16. 6. 2007 22:03)

Moje morče má uprostřed zad u páteře bouli je porostlá srstí všechno ale má 1 cm.Nwm co to je.Sim porattě