Jdi na obsah Jdi na menu
 


SKOK NA
rozcestí1. týden
2. týden
3. týden
další týdny


Třetí týden

21. - 26. 12.200621.12.2006 čt
Dostala jsem nápad, tak jsem odstranila misku na jídlo z rožku. Dala jsem ji do prostřed akvária. Sice tak přišla o trochu místa, ale jinak to nešlo. Dala jsem jí tam kamínek na obrušování tlapek. Dne byla opět pustěná. Měli jsme z ní radost, protože už ji Miška naučila pískat si když se nese papůůůů. Navíc dnes pochopila, že když se zavolá Blbko, že je to na ni.


22.12.2006 pá
Blbku jsme pustili aby si mohla "hrát" s Mišové. Bohužel jsme došli na to, že Miška je mrcha závistivá a tak bere jídlo Blbani. Třeba trávu. Každé se udělala jedna hromádka trávy, dostatečně daleko od sebe ale když Miška uviděla, že Blbka má taky trávu, tak ji vyhnala a sama jí ju snědla. Už nevím jak na ni, ona se ani nebránila. Zjistila jsem, že Blbce se kamínek v kleci opravdu líbí. Háže na něj bobky - a to doslova. Kaká jen na něho a jinde není ani bobeček. Apoň k něčemu bude užitečný. :-)
Blbka se dnes odvážila přijít zamnou, když jsem ji zavolala. Očuchala mi ruku a když zjistila, že nic nemám, tak utekla. Pak jsem to zkoušela s okurkem a ona si ho vzala a utekla. Doslova mi ho vyrvala z ruky.


23.12.2006 so
Den před Vánocema, stresy největší jestli je vše nachystané a napečené, předvařené atd. Vůbec jsem se nestila holkám skoro vůbec věnovat. Stihla jsem jen párkrát doplnit misky, vodu, a nějaká ta údržba chlupů. Zkoušela jsem je na chvíli pustit, ale začaly hryzat umělý stromeček a dárky pod ním. Tak jsem je raději chytila a každou umístila do své klícky. Blbka se dnes odvážila přijít zamnou, když jsem ji zavolala. Očuchala mi ruku a když zjistila, že nic nemám, tak utekla. Pak jsem to zkoušela.


24.12.2006 ne
Co Vám mám vyprávět. Dnes to bylo ještě horší, sice holky byly puštěné (sic jen 5 min), ale už jsem nestila ani to česání. Ach jo a nejhorší je, že všechny dárky holky moje už dávno dostaly, takže tento rok si Vánoce moc neužily. Až teda na ovoce a zeleninku, které poctivě baštili s náma při štědrovečerní večeři.
Jak jsem říkala, každá dostala předčasně svůj dárek. A to huňatý polštářek, hřebínek (který je mimochodem na nic, protože Mišku kudlí), záchodek, jesličky s rolničkou a samo nějaký ten mls. Blbka se dnes naučila novou věc. Když byly puštěné, Blbce se nějak nelíbilo, jak kolem ní Mišove běhá tak začala kvíkat. Stála před náma, což normálně nedělá. Za krkem měla naježené chloupky a dlouze kvíkala. Okurek dostala 2 minuty před tím, takže mě napadlo, že chce jít zpět do akvárka. Když jsem ji chytla a dala ji tam, tak zavrkala radostí.


25.12.2006 po
Dnes to bylo lepšejší. Čas už mi vyšel, takže holky běhaly ostošest. Blbaňka vypadala šťastně. Čutala při každém kroku. Spokojeně jsem je sledovala a pak jsem si četla v knížce, jak vypadá morčecí namlouvání. Samice stojí na místě - pokud neutíká - a samec krouží kolem ní a nahlas vrkotá. Úplně jsem ztuhla protože přesně tohle dělá Mišove. Tak nevím. Je to holčička! ale přoč se chová jako samec? Když jsem to řekla mé zkušenější kamarádce, tak mi řekla, že 95% morčat je homosexuální, tak že mám být v klidu. No nevím.


26.12.2006 út
Dnes holky běhaly asi 2x. Bohužel Miška méně, protože furt otravovala Blbku a všechno jí brala. Mrcha moje malá. Blbaňka tedy běhala asi hodinu sama ale ke konci začala nějak polehávat a být nervózní. Už ani nečutala, tak jsem si sedla na křeslo asi metr od ní a dívala se na ni. Ona přiběhla ke mě a začala zase dlouze kvíkat. Nebylo to ale takové to kráktré kvíkání jako: "dej mi najíst" ale dlouhé a takové jakoby naléhavé. Nechala se chytit a když byla v kleci, tak zase zavrkala štěstím. Je hodně chytrá, bohužel mám ale pocit, že se Mišky bojí.
Zato Miška když vidí, že si Blbku hladím, tak vyletí a začne kvíkotat a dožaduje se pozornosti. Je to žárlivec. Když Mišku pustím na zem, hned proběhne všechna místa, aby zjistila, jestli je Blbaňka venku a když spolu běhají a Blbku vezmu a mazlím se s ní. Miška kolem mě lítá a panáčkuje. Prostě prosí abych jí ju vrátila zpátky, že si chce hrát. Z toho usuzuji, že bez ní Miška nemůže být, pak teda nechápu, proč je na ni tak zlá a Blbce se ani nedivím, že se jí bojí. Tak zítra.


SKOK NA
rozcestí1. týden
2. týden
3. týden
další týdny